W sobotę, 19 marca odbył się koncert częstochowskiej grupy bluesowej K. K. Blues Band. Przedstawili aranżacje standardów gatunku oraz swoją własną twórczość.

Muzyka unosiła obecnych, była płynna i świetnie przyjmowana. Mięliśmy możliwość wysłuchania utworów w języku angielskim jak i polskim: wprost z autorskiego repertuaru bluesman’ów. Widać było jaką przyjemnością jest dla nich granie muzyki. Starali się utrzymać nas w niebywałej atmosferze. Każdy instrument był akcentowany w idealnym czasie, ukazując nam swoje niebywałe brzmienie. Muzycy gustują w klimatach takich artystów jak B. B. Kinga, W. Dixona, M. Watersa, B. Guya: i to na prawdę dało się odczuć. 

Poza licznymi przyjaciółmi muzyków, mogliśmy spotkać osoby będące pierwszy raz, jak i wszystkim tych, którzy mieli już w przeszłości styczność z tą ekipą. Oznacza to, że to co reprezentują sobą K. K. Blues Band jest naprawdę sporym kawałkiem prawdziwej muzyki. Tej z serca. Pełnej zaangażowania, którą nie da się oszukać widza. Powrót bandu „do gry” okazał się znakomitym pomysłem. Wróżymy muzykom dalszego rozwoju i podążania tą drogą, którą sobie ustanowili.

fot. Macin Szpądrowski zobacz całą galerię »